Piłeczki

O ile po uderzeniu piłeczki oraz przekroczeniu poprzez nią linii granicznej, opuści ona stanowisko, grę wznawia się z miejsca, w którym piłeczka opuściła stanowisko.

Tymczasem jeśli piłka po pokonaniu kolejnej przeszkody zejdzie z przewidzianego toru gierki i opuści stanowisko, ustawia się ją w tej samej chwili za ostatnio poprawnie pokonaną przeszkodą. Piłeczkę godzi się uderzać tylko kijem, choć jest wiele sytuacji, które pozwalają na poruszenie piłeczki golfowe ręką.

O ile piłeczka będąca w grze zatrzyma się bezpośrednio na przeszkodzie też granicy stanowiska, gracz posiada możliwość przesunięcia piłeczki przy użyciu ręki na odległość do trzydzieści centymetrów w przypadku zatrzymania się piłeczki na przeszkodzie, a w jakiejkolwiek innej sytuacji na odległość 20 centymetrów. O ile piłeczka w trakcie gierki zatrzyma się wewnątrz przeszkody, musi ona pozostać przesunięta do miejsca startu. W razie stanowiska numer 3 oraz 4, piłeczka pozostaje przetoczona dłonią w kierunku przeszkody przez sędziego też innego gracza.